היום לפני 5 שנים

היום בדיוק לפני 5 שנים הקמתי את יער אפשרויות בתוך יער האקליפטוס שנטע אבא שלי לפני 20 שנה.

אני זוכרת את קבוצת המנהלים הראשונה שהגיעה ליער .בלילה שקדם לסדנא לא עצמתי עין, הפחד שאולי לא אהיה מספיק מעניינת ואולי הסדנא לא תהיה מספיק חוויתית ועוד כל מיני שדים שליוו אותי בנאמנות לבוקר הסדנא.

בסוף היום כבר הייתי משוחררת, החיוכים על הפנים של המשתתפים חיזקו אותי ונתנו לי מרגוע.

מאז חוו ביער אלפי א.נשים סדנאות ותהליכים משמעותיים, הבנתי שהכח העצום של הטבע והעצים עוזר לי לעזור לא.נשים להיפתח ללמידה ולהתחבר לעצמם ולקולגות שלהם.יש קסם שקשה להעביר בתמונות ובמילים.

ליער יש תפקיד להנגיש את הפילוסופיה של העצים שמנהלים תקשורת בין השורשים בערבות הדדית מתוך ידיעה שרק יחד הם יכולים לקיים מערך אקולוגי, רק יחד הם יכולים לממש את הייעוד שלהם עבורנו בני האדם.

בחרתי להוציא מהנפטלין את המושג ‘ערכים’ ולתת לו קיום ומשמעות בתוך צוותים בארגונים שרוצים חדשנות אבל מבינים שקודם כדאי להבין למה הם עושים את מה שהם עושים ומה המצפן הערכי שמניע אותם יחד.

זו משימה מורכבת ופעמים רבות הרגשתי שאני רואה את מה שרבים לא רואים.בחרתי לדבוק בנחישות בייעוד האישי שלי ולהמשיך ללמוד ולהרחיב את סל הכלים שלי כך שכל ארגון שיש בו סקרנות לצמוח באמת יוכל לקבל את השירות הכי טוב שלי.אלו היו חמש שנים מרתקות ומרגשות עבורי.

פרצתי מחסומים רבים והבנתי שאני מורה הכי טובה כשאני תלמידה.למדתי שהשלם הוא תמיד בחלקיות.למדתי שבכל אחד ואחת מאתנו יש הרבה הרבה יותר ממה שמציגים כלפי חוץ ובסדנאות שלי אני מאפשרת לחשוף עוד חלקים שישרתו ויצמיחו את הא.נשים.למדתי שהדרך היא החשובה כי שם קורים מפגשים מכוננים, שם נוצרות ההזדמנויות והארועים שמאפשרים לגדול.

למדתי שכשרוצים חדשנות ויצירתיות, צריך להתחיל מבפנים מהמנוע שלנו, הערכים שהם מקור הסיפור שלנו ובעבורם נהיה מוכנים ללכת גם בדרך חשוכה ואט אט להאיר אותה.

למדתי שאומץ זה להסכים להיות חשופה.למדתי עוד על עצמי מכל אחד ואחת מהמשתתפים שהגיעו והתמסרו בכל פעילות מרחיבת תודעה.

אני ממשיכה כל יום ללמוד וליישם עוד אלמנטים של אנושיות כדי להעביר הלאה לכל ארגון שרוצה להתחזק ולצמוח.תודה לכל מנהל.ת שסמכו עליי והפקידו בלב שלי את האתגרים איתם הם מתמודדים.

בבקום, תמם, פרוז’קט איקס, סינרג’י, מרכז הבניה, ג’נרל מילס, איזון, מעוז, משטרת ישראל, משרד התחבורה, עיריות ומוסדות חינוך ורבים נוספים- תודה רבה.תודה לכל מי שהגיע.ה וחווה ולמדתודה לכל הא.נשים הנפלאים שהכרתי ונכנסו לחיי בחמש שנים האלו.

תודה לטבע שמאפשר לנו להרחיב את האפשרויות של המחשבה והתודעה.

תודה למורים ולמורות שליוו אותי בשנים האלו.בימים אלו אני ממשיכה ליצור ולרקום עוד תכנים ועוד אפשרויות לשנת 2021 .


יותר מתמיד חשוב לדעת שכל הישג של קהילה מתחיל ממערכות יחסים.חיבור דרך שפה של ערכים מייצרת אמון ונאמנות בין א.נשים.

חיבור לתפיסת ייעוד מביאה לצמיחת רווחיות ואין דרך אחרת.אם החברה או הארגון שלך מבקשים לגדול ולהתפתח לשלב הבא שלה, מחפשים להתחבר לייעוד העסקי שלהם, לשנות את הדינמיקה בצוות, לפתור קונפליקטים בצוות ההנהלה, לבצע טרנספורמציה עמוקה לארגון, ולא משנה כמה שנים אתם כבר פעילים, מוזמנים לדבר איתי.

#שורשיםמצמיחיםכנפיים
#קפיטליזםקשובישראל
#יעראפשרויות
#מנהיגותקשובה
#ערכים
#צמיחהארגונית