ספר

זרעי אנושיות

ימימה ליום יום

ספר זרעי אנושיות ימימה ליום יום

לפני שמונה עשרה שנים התחלתי ללמוד את תורת ימימה אביטל אצל עידית שלו, ומאז נגלה לי עולם פנימי שאפשר לי לפרום סבך נסתר ואפל שחסם את כניסת האור למרחב הלב החופשי שלי.

המילים של ימימה ז”ל הלחימו חוטי זהב חזקים שעזרו לי להחלים חלקים חלשים שביקשו חמלה ומקום במערכת הפנימית שלי. לאט לאט אפשרתי לבושה, לאשמה ולערך העצמי הנמוך לצאת מהמחבוא ופיניתי מקום להתחדשות ולהבראה. הקשר המחודש עם הילדה הקטנה שבתוכי והחיבור שלי אליה תמכו בסלילת דרכי למימוש השליחות שלי בחיים, לעודד אנושיות שמקפלת בתוכה מנהיגות אמפתית וקשובה, נתינה ואותנטיות בכל מקום שאליו אני מגיעה.

בעולם פוסט־מודרני כמו שלנו תפיסות חיים נחרבות בכל זירה ובכל תחום. בעיניי, הדרך לבניית בית בריא ועם מאוחד מתחילה באיכות הנשית, כי נשים מטבען לוקחות אחריות, הרי הן חוות את העולם בשניים לפחות. נשים נמצאות תמיד בתנועה של למידה ובתנועה של אחדות. לנשים יש לב פתוח אבל גם נפרדוּת.

האנרגיה הנשית יכולה לרפא את העולם. אני מאמינה שתפקידנו להפיץ את תורת ראיית הטוב ברבות – לאחיותינו, לאימהות, לבנות ולכל אישה באשר היא.

לפני כשנה פתחתי קבוצת ווטסאפ לחברות, ובכל יום שישי בבוקר שיתפתי בה את המלאכה השבועית שלי. נשים רבות ביקשו הצצה רכה לשפה של ימימה והצטרפו לקבוצה, ובתוכי הלך וגדל הרצון להנגיש לכל אישה את דבריה של ימימה.

המורה הדגולה לחשיבה הכרתית העניקה לנו כלים שמאירים תאים חשוכים בנפש בצורה פשוטה וקלילה אך גם עמוקה ויסודית. אלו כלים שביכולתם לעשות סוף למאבק ומלחמות פנימיות, כלים שביכולתם להגביר את האור – בתוכנו וגם לעולם כולו.

ימימה ליום־יום מביא את הבשורה שכל אחת יכולה להיות לומדת,
כי התוכן מתאים לכולן.

איך נלמד?

בראש כל פרק מופיע משפט יקר מפז של ימימה. היא הנחתה את הלומדות לכתוב “מלאכות”, כלומר הבנות אישיות שנובעות מהלימוד, כדי להפנים את החומר וליישם אותו ביום־יום.

המלצתי אלייך היא לפתוח פרק חדש בספר בכל יום שישי. קראי את הפרק, וכתבי את ההבנות האישיות שלך – כיצד התוכן שקראת קשור לחייך בזמן הזה? בסוף כל פרק תמצאי שאלות מנחות לכתיבת מלאכה. המילים ילוו אותך משבוע לשבוע ויעזרו לך להרחיב את התודעה, לצמוח ולהתפתח מול עצמך ובמערכות היחסים בחייך.

שימי לב שכמעט בכל פרק השתדלתי לתת ביטוי למגוון רגשות כדי לאפשר לך למצוא את עצמך בלימוד מתוך חוויות היום־יום.

לשונה של ימימה מיוחדת ומעניינת, והבנת דבריה לעומקם היא אתגר בפני עצמו. במהלך הלימוד אפשר לומר שאנחנו לומדות שפה חדשה, עם מונחים וביטויים שמשמעותם קצת שונה מהרגיל.

בתקופה מאתגרת שכולנו מייחלים לתקומה ובניית חברה אנושית, סובלנית, קשובה ומכבדת יותר.

אנחנו נדרשים לפתח מנהיגות חדשה – מנהיגות מהלב.

בחרתי לכתוב ספר שינגיש לכל אחת וכל אחד את השפה הימימאית – למידת התפתחות תודעתית בקלות מבלי לוותר על העומק.

הספר לא למטרות רווח
על כל רכישה ייתרם ספר
לנשות העוטף והצפון.

את הספר ניתן לקבל במשלוח או איסוף מנווה ירק

ספר זרעי אנושיות ימימה ליום יום