אודות היער

ישר כשתכנסו ליער יקבל את פניכם שביל גישה ארוך מוקף עצי אקליפטוס שיוביל אתכם אל חלל פתוח ורחב עם תקרת עץ ומבט לעצים ולשמיים מכל כיוון.

בצידו האחד של המבנה הפתוח תמצאו מטבחון עם פינת קפה ותה, ובצידו השני בקתת סטודיו עם קירות ומדפים משובצים מוצרי השראה, יצירות וספרים הכל מעוצב בטבעיות וברגישות.

במרחבי היער פרוס שטיח של ניסיון ועשייה מקיר לקיר עם זרמי הצלחה נראים ותת קרקעיים. ברחבי היער מוצבים גזעי עצים מרשימים וותיקים בני עשרות שנים.

בלב היער שוכן לו המנהיג – גזע עתיק ועצום בן כמעט 200 שנה מורם על גבי כלונסאות בגובה של כ- 6 מטרים מעל פני האדמה. מדרגות ישרות מובילות קרוב אליו במרחק נגיעה. מתחתיו, מוקף ומוגן ברשת גזעים, בגדלים וסוגים שונים, קיים חלל אינטימי ומוצל קרוב לשטח. השהות בתוכו מדמה כניסה אל השורשים שמתחת לאדמה.

היער טובל בשקט ובאווירת מסתורין עצים גבוהים ורבים נטועים מסביב ציטוטים מגולפים על שלטי עץ ארוכים מהדהדים דברי אמת לכל אורח, בצידי השבילים הראשיים מוצבים פסלי אמנות מאבן, מתכות ועץ לצד מכונות תעשייה מרשימות ששימשו בעבר מפעלי ייצור בישראל.

זהו מעין מוזיאון שטח תעשייתי שמשמר ומכבד את המפעלים האדירים שפעלו פעם כך בארץ. היער מוקיר תודה ליצירה הישנה, לעבר מפואר של צומח ודומם ובאותה נשימה פונה לחדש, לחי ולשכלול מה שקיים.

בקצה היער שוכנת לה סדנת אומן של צחי קירשון ואולם תצוגה רחב ידיים לפסלי האמן מעץ.

נשמח לפגוש אתכם ביער