סדנאות לעובדים

כיום ישנו מגוון רחב של אפשרויות יוצאות דופן ופעילויות מעשירות, לחיבור בין העובדים בעסק או בארגון. אך עדיין הרוב יעדיפו לבחור באפשרות הפשוטה, של יציאה משותפת למסעדה או טיול מגבש בצפון. אין ספק שזה יכול להיות יום כיף ושובר שגרה, אבל אל תצפו לשינוי מהותי עם החזרה לעבודה. הגיע הזמן שתכירו סדנאות לעובדים, אשר מעניקות ערך מוסף אמיתי ויוצרות מחויבות ואכפתיות הדדית בין העובדים. סדנאות אלו יצרו שינוי משמעותי כבר בעשרות ארגונים בארץ, זאת בזכות תהליך עמוק ומקצועי.

מוטיבציה
מחוברות
אסטרטגיה
תקשורת

הסדנאות שלנו

מהי המטרה של סדנאות לעובדים?

עם הזמן ניתן להבחין, בשינוי מאוד מהותי שנוצר באופי העבודה בחברות וארגונים שונים. שיטות העבודה הן כבר לא דומות וכך גם התנהלות העובדים בתוך העסק. ישנה מודעות הולכת וגוברת של העובדים, לרצון להתפתחות אישית, להתקדמות בתוך הארגון, להביא את עצמם לידי ביטוי ולהרגיש שייכות. אלו דברים אשר ניתן להרגיש אותם צפים באופן קבוע בתחומי העבודה, אך לא תמיד להנהלה יהיו את הכלים הנכונים, על מנת ליישם זאת בתוך החברה.

בדיוק בנקודה הזו מגיעות סדנאות לעובדים, שפותחו בשיטה חדשנית המתאימה באופן מדויק לתקופה זו, ולעולם העבודה של המאה הנוכחית. המטרות אשר מובילות את הסדנאות, הן שימור עובדים, שיפור תרבות פנים ארגונית, שיתופי פעולה, אחריות הדדית, הגעה להישגים והכנה לקליטת הדור הטכנולוגי החדש שונים לעולם העבודה, שמונע מערכים ומשמעות. השיטות והתובנות שתרכשו בסדנאות, ישפרו את המיומנויות החשובות ביותר אצל העובדים ויקדמו את יכולות ההובלה של משימות או פרויקטים שונים. זהו מתכון מוצלח עבור הנעת עובדים, ולהגדלת האפקטיביות של כל עובד.

בין יעילות לשייכות

כאשר אנחנו מגיעים למקום עבודה חדש, אנחנו נרצה תמיד להוכיח את עצמנו כמה שאפשר ולהביא את היכולות שלנו לידי ביטוי. ככל שהזמן יעבור, אם המצב שלנו בעבודה ישאר סטטי, היכולות שלנו והמיומנויות, יהפכו לשגרתיים ורגילים. זה השלב בו נרגיש שאנחנו נמצאים באותה נקודה, ללא שום דחיפה, הכוונה, התפתחות, העשרה וכדומה, תקרת הזכוכית שלנו תסגור עלינו וזו תחילתה של ליבת הבעיה.

בשביל להרגיש משמעותיים במקום העבודה, אנחנו רוצים לדעת כי גם כבורג במערכת, אנחנו עדיין יעילים וקיים צורך אמיתי בכישורים שלנו, גם אם יש לנו עוד עשרות קולגות בעבודה. תחושת השייכות והחיבור לארגון, הם המפתח לכוח הגדול ביותר עבור הנעת העובדים. ברגע שהעובד מרגיש מספיק מעורב, הרצון שלו להגיע ליעדים ולהגשים את מטרות הארגון יתעצמו ישירות.

למה זה חשוב?

את רוב שעות היום אנחנו כנראה נבלה במקום העבודה שלנו, האווירה והתחושה איתה נכנס לעבודה, היא זו שתשפיע עלינו ותלווה אותנו גם לאורך כל היום. עובד שמרגיש לא בנוח, לא יעיל, חסר מוטיבציה, חוסר שייכות וחיבור לא רק למקום, אלא גם ליתר העובדים שאיתו, זה עובד שהסיכויים שלו להישאר במקום העבודה לאורך זמן, פוחתים משמעותית. עבודת צוות, מחוברות עובדים והאווירה הפרודוקטיבית והטובה במקום העבודה, הם גורם משמעותי אשר משפיע ישירות על כל עובד ועובד בארגון.

סדנאות לעובדים, הן הפתרון המתאים והמדויק יותר עבור חיזוק צוותי עבודה ועידוד שיתופי פעולה בין העובדים. זו דרך מעולה להביא את העובדים לכדי מציאת פתרונות משותפים, קריאטיביות ושיתוף ידע יעיל. זאת לצד התנהלות יעילה בתוך צוות ורכישת כלים להתפתחות אישית. כאשר יוצרים מיפוי ערכים עבור כל אחד מהעובדים, קל יותר להבין מהו שורש המוטיבציה ובכך להניע כל ערך רלוונטי שיבוא לידי ביטוי.

כל סדנה מייצרת תוצאות שונות

הגיע הזמן שלכם לצאת מהקופסא, לעשות משהו לא שגרתי במסגרת העבודה, לשבור פעם אחת את המוסכמות, ההרגלים ולעשות צעד שיביא לשינוי ומהפך אמיתי בהתנהלות הארגון. ישנו מגוון עשיר של סדנאות מיוחדות לעובדים, אשר תורמות רבות ליצירת שפה משותפת בחברה, תרבות ארגונית, שיפור התקשורת, הטמעת ערכים ועוד. כל סדנא שמה דגש על מטרות שונות, זאת בהתאמה לצרכי העובדים והארגון והיעדים שהחברה רוצה להגיע אליהם.

בין הסדנאות של “יער אפשרויות”, תוכלו למצוא עשרות אטרקציות ופעילויות שונות, אשר בנויות על תהליכים אותם תעברו בכמה חלקים. לדוגמא, בסדנה של “ניהול עבודת צוות בשיתופיות”, המטרה העיקר היא למידה ורכישת כל הכלים הנכונים, לעבודה בשיתוף פעולה יעיל בתוך צוות. אם זה בתחום ההנהלה, בתוך המחלקות ובין כל העובדים בפרט. 

היתרון העצום בסדנאות של “יער אפשרויות”, הוא ההתאמה האישית והמלאה למטרות הארגון על ידי הכנה מראש לקראת המפגש והתהליך. בשנים האחרונות הביקוש לסדנאות עבור התפתחות הארגון והמרכיב האנושי בו, שהוא העובדים וההנהלה כמובן, גובר ומתעצם וזה מוביל למינוף משמעותי בענף העסקי. על ידי תקשורת אפקטיבית והמקום שתעניקו לכל עובד, עבור ביטוי הפוטנציאל שלו בעבודה, תוכלו לראות כיצד באופן טבעי החברה מגיעה לצמיחה והצלחה.